• נוסף לסל קניות:

header

מכונות קפה מומלצות

אופן תפעול המכונה

הרכישה של מכונות קפה מומלצות מורכבת משני פרמטרים: המכונה עצמה וחומרי הגלם הנלווים אליה. עבור כל מכונה מכל סוג, ניתן למצוא חומרי גלם אחרים, המתאימים לשימוש. עבור המכונה הידנית, שמצריכה הבנה בשלבי הביצוע השונים, נהוג להשתמש בתערובת קפה, המורכבת מפולי קפה שכבר נטחנו קודם לכן. עבור המכונות האוטומטיות או החצי אוטומטיות, חומר המילוי הנפוץ ביותר הוא הקפסולות, כשכל קפסולה מכילה תערובת מוכנה של קפה מסוג מסוים. ניתן גם להשתמש בחומרי מילוי אחרים עבור מכונות אלו, כגון פולי קפה, העוברים טחינה ע"י מטחנת קפה המותקנת בתוך המכונה, או בפודים, שהינם אריזות נייר חד פעמיות, המכילות כמות מדודה של קפה.

מכונות אספרסו מומלצות

כמו כל מוצר, גם ברכישה של מכונות אספרסו מומלצות המחיר משחק כאן תפקיד חשוב. כאן, העלות הכספית שגוררת מכונת הקפה מתבטאת בשני מקומות: לא רק בקניית המכונה, אלא בעלותם של חומרי הגלם הנדרשים לשימוש, יחד עם המכונה. השימוש בתערובת קפה בתור חומר המילוי, מספק את כוס הקפה הזולה ביותר- כלומר, זוהי השיטה הזולה ביותר להפיק כוסות קפה, לאורך זמן. עם זאת, מדובר בשיטה הבסיסית ביותר, שהיא לא פעם מלכלכת ודורשת מיומנות בקניית התערובת המתאימה. גם אם סוגי המילויים האחרים, כגון קפסולות או פודים, יכולים להיות יקרים משמעותית, לאורך זמן, מהשימוש בתערובת, הרי שהיום ישנם סוגים רבים כל כך של מילוי, המיוצרים מחברות שונות, כך שהתחרות בשוק יכולה להבטיח לכם מחירים אטרקטיביים גם עבור מילויים אלו.

הפן הטכני

מעבר לשאלה, האם מכונת הקפה היא ידנית או אוטומטית, כל מכונת קפה מגיעה עם מפרט טכני מסוים, למשל- נפח מיכל המים, נוחיות מרכז השליטה במכונה, ההספק החשמלי של המכונה ועוד. לצורך הרכישה של מכונות אספרסו מומלצות ישנו צורך להתייעץ עם בעלי מקצוע, לגבי משמעותם המדויקת של הנתונים הטכניים הללו על פעילותה של מכונת הקפה. ייתכן, למשל, שראיתם מכונה אוטומטית נוחה מאוד לשימוש, אך הנפח שלה הוא קטן והוא מספיק להכנה של מספר קטן מדי של כוסות קפה. מאחר והמכונות, מטבע הדברים, נוטות להתקלקל, שימו לב גם לאחריות הניתנת עליהן. תקופת האחריות צריכה לעמוד על שנה אחת לפחות.

תחזוקה תקופתית

מכונת הקפה יכולה מדי פעם לגלות סימנים לבעיות כאלו ואחרות. חלק מהבעיות יכול להיפתר באמצעות טכנאים מומחים, אך ישנן בעיות שתוכלו לתקן בעצמכם, או למנוע מראש. דרך חשובה לשמור על תקינותה של מכונת הקפה היא לנקות אותה באופן קבוע, במיוחד מפני אבנית, המצטברת בשל השימוש הגובר במים במכונה.