• נוסף לסל קניות:

מכונת קפה מקצועית

איך לבחור מכונת קפה מקצועית

אם עד לא מזמן הייתם בטוחים שלהכין אספרסו קצר בבית הוא על גדר חלום, הרי שכיום, מכונת קפה מקצועית בביתכם בהחלט יכולה לספק לכם את התענוג הזה. כיצד יודעים מה לרכוש, מה מתאים לכם, איך לתפעל את המכונה ועוד נתונים חשובים? הכל פה לפניכם.

סוגי מכונות – מה מתאים לכם?

מכונה ידנית – המכונה הידנית משתמשת בבוכנה במקום משאבה חשמלית שקיימת בשאר סוגי המכונות, זוהי מכונה שדורשת מיומנות גובהה ומיועדת לשוחרי הקפה הקלאסיים שאוהבים להכין קפה מההתחלה ועד הסוף.  מדובר במכונות פשוטות ויקרות מאד כיוון שאין להן הרבה תכונות טכנולוגיות.
מכונה אוטומטית – בלחיצת כפתור הכל מוכן, פעמים גם טחינת הקפה. הקצפת החלב יכולה להיעשות על ידי המשתמש או בלחיצת כפתור.
מכונה חצי אוטומטית – מיועדת למי שאוהב להכין קפה אבל פחות אוהב להתעסק עם זה יותר מדי.. למכונה יש משאבה חשמלית שאחראית על ייצור הלחץ הנדרש להכנת הקפה. חלק מהמכונות האלו מקציפות את החלב בלחיצת כפתור, חלקן דורשות מיומנות על ידי שימוש בווסת מסוים. מכונה חצי אוטומטית נחשבת לדי פופולארית אצל שוחרי הקפה.


חשיבות לחץ המשאבה
מכונת קפה מקצועית מציעה לכם טעם משובח וארומה נהדרת, אחד האמצעים להשיג את החוויה המקסימלית נוגע ללחץ המשאבה. המים החמים זורמים בלחץ מסוים דרך הקפה הטחון ויש חשיבות למידת הלחץ, על מנת שהקפה יהיה כמה שיותר איכותי. חשוב שכמות המים שתעבור תהיה ממש קטנה, משולבת בקיטור. שימו לב שאתם לומדים ומתמקצעים בנושא זה.

מידת העמידות של מכונת קפה מקצועית

ישנם סוגים שונים של חומרים, מהם יכולות להיות מיוצרות המכונות, או שילוב של חומרים שונים כגון פלסטיק ומתכת. יש מכונות שעשויות מחומרים עמידים יותר כגון נירוסטה או פלדה והן נחשבות בדרך כלל איכותיות יותר ועמידות יותר. המכונות הללו בדרך כלל גם כבדות יותר, מה שנותן להן יתרון, כיוון שנרצה כמה שפחות להזיז את המכונה כאשר מופעל עליה לחץ.
בבואכם לבחור את המכונה שמתאימה לכם, חשוב להתייחס כמובן לנתונים אלו ולבדוק מה מתאים לכם ביותר.


מיקום המכונה – חשוב לא פחות
חשוב להחליט היכן אתם ממקמים את המכונה ולקחת בחשבון מספר נתונים חשובים:
הזזת המכונה – כמה שפחות נזיז את המכונה, כך ייטיב לה יותר מבחינת החלקים שבה ותפקודם.
שטח פנוי ליד המכונה – קחו בחשבון שיש צורך בשטח פנוי ליד המכונה על מנת לשים שם חלקים נלווים, אולי כוסות ובעיקר שלא יהיה צפוף ותוכלו להכין את הקפה שלכם בכיף.


טווח מחירים
העולם של מכונות הקפה עשיר מאד ובהתאם גם היצע הסוגים וטווח המחירים. מכונות ידניות או חצי אוטומטיות נעות סביב 500-2500 שקלים. מכונות אוטומטיות נעות סביב 3000-8000 שקלים.