• נוסף לסל קניות:

header

פולי קפה למכירה

כל אחד מאיתנו רוצה כוס קפה טוב בהישג יד, כל יום ולמשך כל היום. על מנת להגיע לתוצאה הזו, הצרכן צריך להשקיע  ברכישתם של שני האלמנטים החשובים לעניין זה.
האלמנט הראשון הוא מכונת הקפה - ניתן למצוא היום בשוק מכונות קפה ידניות, אוטומטיות או חצי אוטומטיות, מכונות קפה מיצרנים מובילים ומכונות קפה מחברות פחות מוכרות.

הרכישה החשובה השנייה היא של חומר הגלם - הקפה המוכנס אל תוך המכונה. כאן, אפשר למצוא כמה סוגים פופולאריים של חומרי גלם - קפסולות הפלסטיק, שקיות הפודים הקטנות והעגולות, הקפה הטחון ופולי הקפה, אשר נטחנים באמצעות מטחנת קפה (בתוך מכונת הקפה או כמכשיר בפני עצמו).

ישנם היום פולי קפה למכירה מסוגים רבים ויכולת ההבחנה בניהם היא שיוצרת חוויית קפה אידיאלית.

סוגי פולים

התערובות השונות של פולי קפה למכירה מבוססות על שני זנים עיקריים, השולטים היום בשוק הקפה העולמי. הסוג הראשון הוא פולים מסוג קפה ערביקה - אלו הם פולים עדינים יחסית בטעמם, שנחשבים למבוקשים יותר ולכן גם הם יקרים יותר.
הסוג השני הוא הרובוסטה. טעמם המר יחסית של הפולים הללו לא מתאים לכל אחד, אלא לאלו האוהבים להרגיש בחוזקה את טעמו של הקפה במשקה שלהם. מעבר לכך, ניתן למצוא גם פולים המשווקים בצורות שלא היו נפוצות בעבר.

פולי קפה ירוקים, שלא עברו קלייה וגם פולי קפה אורגניים, שבגידולם נעשה שימוש מופחת בחומרים מלאכותיים, נחשבים לפולים בעלי יתרונות בריאותיים שונים, כמו למשל סיוע בירידה במשקל.

בחירה נכונה של פולי הקפה

מעבר לערביקה ולרובוסטה, ישנן עוד זנים רבים של פולי קפה, שתפוצתם פחותה משל שני הזנים הראשונים.
במקרים רבים, אין אפשרות לבחור את סוג הפולים המועדף עליכם, מבלי לטעום בעצמכם. עם זאת, ניתן לזכור כי מקובל למדוד את טעמו של הקפה על סמך כמה פרמטרים: כך, למשל, מקובל למדוד את טעמו של הקפה לא רק על סמך הטעם שמורגש בעת לגימתו, אלא גם באמצעות הטעם הנשאר בפה לאחר שתיית הקפה (בדומה לעפיצות שלאחר שתיית יין).

יש לשים לב גם, שבתוך כל זן של פולים, יכולים להיות הבדלים גדולים, הנובעים גם ממקום הגידול- כך, למשל, פולי רובוסטה הגדלים באינדונזיה, שונים מאלו הגדלים בברזיל. זאת, בשל השוני בסוג הקרקע ובאקלים. פולי הקפה, המגיעים באריזות וואקום, ניתנים לרכישה בשני מקומות עיקריים: חנויות המתמחות בשיווק אביזרים לקפה ובתי קפה.

לחנויות מהסוג הראשון ישנו יתרון, שכן שם תוכלו לקבל הסבר מקיף ומקצועי יותר על סוגי הקפה השונים ולהתאימם טוב יותר לטעמכם האישי.

טחינת פולי הקפה

לעיתים קרובות, מי שרוכש פולי קפה למכירה יקנה גם מטחנת קפה, לטחינת פולי הקפה. בחירה ותפעול נכונים של מטחנת הקפה, מגדילים באופן ניכר את ההנאה מהקפה שלנו. כעקרון, ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של מטחנות: מטחנה המבוססת על להבים ומטחנה הפועלת על דסקיות. המטחנה הפועלת על דסקיות נחשבת ליקרה יותר, מאחר והיא מסוגלת לטחון את הפולים באופן איכותי יותר (כלומר, לטחון את הפולים לגודל אחיד). מעבר לרכישת המכונה, יש צורך לשלוט באופני הטחינה השונים, על מנת להגיע לתוצאה המבוקשת.