• נוסף לסל קניות:

קפה טחון למקינטה

קפה טחון למקינטה – מה חשוב לדעת?

"מקינטה" באיטלקית פירושו "מכונה קטנה" וזהו מצרך בסיסי בכל בית איטלקי. בשנים האחרונות עוד ועוד בתים ברחבי העולם מבינים כמה זה כיף לשתות קפה טרי ואיכותי והמכונה הקטנה הזו מוצאת את דרכה לאוהבי קפה בכל רחבי העולם. זהו קפה טעים מאד, בעל ארומה חזקה ומרקם עדין.
קניתם מקינטה ואתם רוצים למצות אותה עד תום ולשתות את הקפה הכי טוב שאפשר, אבל לא בטוחים איך לעשות את זה? הנה כמה טיפים חשובים מאד לגבי טחינת הקפה וכל הקסם הזה...
חשוב להבין שמה שגורם לקפה להתחיל לאבד את האיכות, הטעם והארומה שלו הוא אוויר. ברגע שהקפה נפתח ונחשף לאוויר, הוא מתחיל לאבד את איכותו ולכן קפה טחון מגיע באריזות סגורות. ההמלצה היא כמובן לטחון את הקפה במועד לשימוש בו.

מה כ"כ חשוב בטחינת הקפה?

הטחינה עוזרת להרגיש את הטעם של הקפה טוב יותר, כיוון שהיא מאפשרת למים לעבור בין פולי הקפה הטחונים טוב יותר. אם תשתו קפה עם פולי קפה שלא נטחנו, יהיה להם טעם קשה, חריף ואולי גם שרוף. מדובר בפעולה פשוטה וקצרה ולכן מומלץ להתמקצע, הרי אם כבר יש לכם מכונה, אתם כנראה אוהבים קפה איכותי, נכון?

סוגים של קפה טחון וכמה זמן יש לטחון אותו

  • קפה דק מאוד – טחינה של כ- 25-30 שניות (גרגרים שדומים לקמח אבל לא מתמוססים בקלות).
  • קפה טחון דק – טחינה של כ- 15-20 שניות (גרגרים שנראים קצת יותר עדינים מסוכר).
  • קפה טחון בינוני – טחינה של כ- 10-13 שניות (גרגרים שנראים כמו חול גס).
  • קפה גס – טחינה של כ- 5-10 שניות (גרגרים עבים ממש כמו מלח עבה).

כל אחד מהסוגים הללו מתאים לסוג אחר של קפה ולכן יש לטחון אותו בהתאם. חשוב לטחון את הקפה במרווחי זמן קצרים ונדרשת פה מיומנות טבולה בניסיון. לאחר מספר ניסיונות תוכלו לראות איך נראה הקפה, איך הטעם שלו, הריח שלו והמרקם של הטחינה.

קפה טחון למקינטה – טחון בינוני
חשוב להתאים את סוג הטחינה למכונה המתאימה, על מנת שהקפה יהיה מושלם. לא שרוף או מיימי ושגם לא יגרום לסתימה של המסנן במכונת הקפה למשרד. התאמה של סוג הקפה למכונה המתאימה תגרום לתוצאה שלה ציפיתם: קפה מצוי עם ארומה נהדרת וטעם איכותי!

מקינטה – מכונת קפה נהדרת!
קפה טחון למקינטה הוא בהחלט שדרוג רציני באיכות החיים שלכם וחשוב שתדעו כיצד להשתמש היטב במכונה הנהדרת הזאת על מנת לשתות את הקפה המשובח והטרי. חשוב לשטוף את המכונה במים בלבד ולייבש אותה כאשר היא פתוחה, על מנת שכל הנוזלים יינקזו החוצה ממנה.

בהצלחה!